Güncel

Pulur’da gerçekleştirilen tutuklamalara protesto

Dersim: 13 Temmuz Çarşamba günü polis tarafından yapılan ev baskınlarıyla gözaltına alınanlar için dün Pulur Munzur Çevre Derneği tarafından basın açıklaması yapıldı.

13 Temmuz Çarşamba günü sabah saatlerinde ev baskınlarıyla gözaltına alınıp tutuklanan Pulur Munzur Çevre Dernegi başkanı ve üyeleri Fatma Küçük, Kenan Küçük, Ali Asker Atalay, Meltem Gündoğan, Güler Dizi için Pulur Munzur Çevre Derneği tarafından bir  basın açıklaması düzenlendi. Çarşı merkezde “Gözaltılar, baskılar, tutuklamalar bizi yıldıramaz” pankartı arkasında bir araya gelen kitle, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Yaşasın devrimci dayanışma”, “Gözaltılar, baskılar, tutuklamalar bizi yıldıramaz” sloganları attı.

Yapılan basın açıklamasında her geçen gün baskı, sindirme, asimilasyon politikalarının arttığı; başta devrimciler olmak üzere sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi gazete okurlarının bile tutuklandıkları belirtildi. Açıklamada, Pulur Munzur Çevre Derneği başkan ve üyelerinin hukuksuzca ve zorbaca gözaltına alınıp tutuklandıkları, derhal serbest bırakılması vurgulanarak yapılan tutuklamalar kınandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu