Emek

“AKP ve CHP teşvik primlerini paylaştı”

H. Merkezi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) önünde eylem yapan direnişteki Hey Tekstil işçileri adına bir konuşma yapan işçilerden Zeki Gördeğir, “Biz işçiler Aynur Bektaş için çalıştık ve üstün hizmet ödülü almasını sağladık. Hakları verilinceye ve Aynur Bektaş’a verilen ödül geri alınıncaya kadar eylemlerimizi sürdüreceğiz” dedi.
Hemen her gün, kendilerini işten çıkaran Hey Tekstil patronu Aynur Bektaş’ın yöneticisi olduğu TOBB önünde polis barikatı karşısında eylem yapan direnişteki işçiler, dün de (5 Şubat) bir eylem gerçekleştirdi.
Eylemde açıklama yapan işçi Zeki Gördeğir361 gündür direnen işçilere kulak verilseydi bugün burada ne polis ne de biz olacaktık. Biz işçiler Aynur Bektaş için çalıştık ve üstün hizmet ödülü almasını sağladık. Biz işçilerin hakları verilinceye ve Aynur Bektaş’a verilen ödül geri alınıncaya kadar eylemlerimizi sürdüreceğiz” dedi.
Geçtiğimiz hafta, Ankara’ya, TBMM’ye gittiklerini ve burada BDP vekilleri ile görüştüklerini hatırlatan Gördeğir, “BDP Eşbaşkanı Milletvekili Gültan Kışanak ‘Eğer işçi buraya geliyorsa CHP ve AKP nin ayıbıdır’ dedi. Buna karşılık ne CHP ne de AKP bir açıklama yapmadı.
Çünkü hepsinin işbirliği var. Çünkü Anadoluya açılan teşvik primleri birlikte paylaşıldı. Buna rağmen hiç bir girişim yapılmadı” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu