Güncel

“Bu dava yargılayanların yargılandığı dava olacaktır”

İstanbul: Türk Tabipleri Birliği ve İstanbul Tabip Odası Cağaloğlu’ndaki İstanbul Tabip Odası binasında  12 Haziran Perşembe günü Taksim Dayanışması’na  açılan davanın ilk duruşmasına  çağrı yaptı.

İlk olarak söz alan İTO Başkanı Prof. Dr.Selçuk Erez, devletin Taksim’de olup bitenleri tamamen yanlış anladığını belirterek “Biz bu anlayışı kaldırmak için ayrı bir şekilde direneceğiz” dedi.

İTO Yönetim Kurulu üyesi Dr. Osman Öztürk ise bu davanın tüm hekimlerin, tüm halkın davası olduğunu ifade ederek “Bu davada yargılanmak istenen Haziran 2013’te sokağa çıkan halktır. Biz hekimler olarak başından beri Haziran İsyanı’nda yer aldık. Bu dava yargılayanların yargılandığı bir dava olacaktır.” dedi.

TTB ve İTO adına basın açıklamasını  Dr. Samet Mengüç yaptı. Mengüç, 2013 Haziran ayında yaşananlara ve bu yaşananları hazırlayan koşullara değinerek devletin Taksim Dayanışması’nı suç örgütü çıkarmaya çalışarak kendi hukuksuzluklarının üzerini örtmeye çalıştığını ifade etti.

Mengüç,“Gezi ve Haziran direnişi bu ülkenin demokrasi ve özgürlük talebindeki kararlılığın tarihsel kanıtı, aydınlık geleceği için umuttur” diyerek  12 Haziran günü Çağlayan Adliyesi’nde saat 09.00’da gerçekleşecek olan ilk duruşmaya çağrı yaptı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu