Güncel

“Diren Lice, Kadıköy Seninle”

 

Kartal: Lice’de Kelekol inşşatına yönelik halk protestosuna gerçekleşen asker saldırısı ile 2 kişinin hayatlarını kaybetmesinin ardından Türkiye ve T. Kürdistanı’nın dört bir tarafı protestolara sahne oldu. Yaşanan saldırıyı kınamak için gerçekleşen eylemlerin İstanbul’daki adreslerinden birisi de Kadıköy’dü.

Kadıköy’de akşam saatlerinde buluşan yüzlerce kişi Çarşı içerisinde bir yürüyüş gerçekleştirdiler. “Her yer Lice, Her yer direniş“, “Kadıköy uyuma Lice’ye sahip çık“, “HPG cepheye misillemeye“, “Lice’de düşene, dövüşene bin selam”, “devlet yaparsa katliam yapar”, “Kürdistan’da taş atan çocuklara bin selam” vb sloganların atıldığı eyleme, içlerinde SDP, DÖDEF, DAF, Alınteri, Köz, Partizan ve YDG‘nin de bulunduğu çok sayıda devrimci-demokrat kurum da katıldı.

Boğa Meydanı’nda başlayan yürüyüşte, kitle, cadde boyunca yürüyerek Mehmet Ayvalıtaş Parkı’na geldi. Buradan Çarşı içine yönelen kitle, sloganlarla dolaşarak cadde üzerinden Boğa Meydanı’na döndü.

Burada bir süre bekleyişini sürdüren kitle, polisin saldırısı ihtimaline karşı meydsan’da kaldı. Saldırı olmaması üzerine kitle dağılırken, çevredeki halkın ise eyleme alkışlarla destek olduğu görüldü.

kadıköy lice foto 2

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu