GüncelManşet

[Foto Haber] “Diren ODTÜ İstanbul seninle”

Kartal: İstanbul forumları ODTÜ direnişine destek olmak için dün (25 Ekim) Kadıköy’de yürüyüş düzenledi.

Altıyol’da toplanan kitle, “Diren ODTÜ İstanbul seninle” yazıla pankartın arkasında yürüdü. Bahariye Caddesi’nden başlayan yürüyüş boyunca kitleye katılım sürekli arttı. Ayrıca çevrede bulunan halk kitleyi alkışlayarak ve sloganlarla eyleme destek oldu. Yürüyüş boyunca yapılan yazılamalarla polis terörüne dikkat çekildi.

Eylemde “Her yer ODTÜ her yer direniş”, “Diren ODTÜ Kadıköy seninle”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Diren Gülsuyu Kadıköy seninle”, “Her yer Rojava her yer direniş” gibi sloganları atıldı. Ayrıca  Ali İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ahmet Atakan, Medeni Yıldırım ve Hasan Ferit Gedik’te eylemde anıldı. Direnişçilerin adı okunarak “Yaşıyor” diye slogan atıldı.

Daha sonra Kuşdili Çayırına gelen kitle, İBB tarafından yapılan otoparkın asfaltını kırarak, ağaç katliamına dikkat çekmek için fidan dikti.

Burada Vava Tiyatro Grubu ağaç katliamına dikkat çeken oyunuyla, Simurg müzik grubu şarkılarıyla eyleme katıldı. Halaylar çekilen eylem burada sonlandı.

[widgetkit id=359]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu