Emek

“Mc Donalds’ları eylem alanı haline getireceğiz”

H.Merkezi: 15 Şubat günü Tekgıda-İş Sendikası, örgütlenme çalışması yürüttüğü East Balt firmasının sendikaya üye 8 işçiyi işten atmasını Mc Donalds önünde yaptığı basın açıklaması ile protesto etti.

Mc Donalds’a ekmek üreten ABD merkezli East Balt firmasının Gebze’deki fabrikasında çalışan işçilerden 8’i Tekgıda-İş Sendikasına üye oldukları için işten çıkarıldı. Sendika, işten atma saldırısına karşı Mc Donalds’ların önünde eylemler yapacağını duyurdu ve ilk eylemi Çayırova Mc Donalds önünde gerçekleştirdi.

Sendikaya üye olduk işten atıldık” pankartı açılan eylemde basın açıklamasını Tekgıda-İş Sendikası İstanbul Şube Başkanı Yunus Durdu okudu. Durdu açıklamasında, bu eylemin bir başlangıç olduğunu bundan sonrada bütün Mc Donalds’lar önünde eylemlerinin devam edeceğini vurguladı. Durdu devamında; “Nerede bir Mc Donalds varsa, nerede sendikalı işçiler varsa, Tekgıda-İş üyesi işçiler geri alınana ve sendikal haklara saygı gösterilene kadar eylem alanı olarak ilan ediyoruz. Anayasal haklara saldıran işverenlere gereken cevabı Mc Donalds restoranlarını eylem alanı haline getirerek vereceğiz” dedi.

Durdu son olarak bütün Mc Donalds’ları eylem alanı haline getireceklerini belirtti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu