Güncel

R.T.Erdoğan’ı İstanbul korkusu sardı; Günde en az 3 miting!

Seçimler yaklaştıkça, düşük profilli Binali'yle yetinmeyen ve AKP'deki erimenin farkında olan R.T.Erdoğan sahaya iniyor.

Sahada İstanbul Büyükşehir Belediyesi için Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu yarışıyor. En azından öyle görünüyor. Ne var ki herkes biliyor ki İmamoğlu’nun karşısında gerçekte R.T.Erdoğan var.

Nitekim bugüne değin kimi dönem yaptığı konuşmalar dışında sahayı Binali Yıldırım’a bırakan R.T.Erdoğan artık doğrudan sahaya iniyor.

Yenikapı’da Diyanet marifetiyle yapılan namaz etkinliğindeki çıkışı da bunu gösteriyor.

R.T. Erdoğan’ın, İstanbul İl Başkanlığında yaptığı toplantıda, Ramazan Bayramı boyunca İstanbul’da çalışacak olan tüm parti yöneticileri ve teşkilata bayram sonrasında daha yoğun bir şekilde sahada olmaları talimatı vermesi de buna işaret ediyor.

Türkiye gazetesinden Damla Peker’in haberine göre “Bu seçimde, 24 Haziran’dan daha yüksek oy almalıyız. Bunun için daha çok çalışın” dediği öğrenildi.

Partili cumhurbaşkanının, 9 günlük bayram süresince tatil yapmadan İstanbul’da çalışacak olan parti yöneticileri ve teşkilata “Ramazandan sonra daha fazla çalışacağız. Özellikle hemşehri buluşmalarına devam edeceğiz. Tüm AK Partili belediye başkanlarımız, bakanlarımız ve milletvekillerimiz sahada olacak” dediği belirtildi.

Ramazan Bayramının ardından İstanbul’da daha aktif çalışılması için yol haritasının da oluşturulduğu aktarıldı. Bu kapsamda ara ara yapılacak toplantılarda hemşehrisi olan AKP’li belediye başkanları kısa süreli İstanbul’a gelecek.

Eski bakanların yanı sıra seçim çalışmalarında özellikle önceki seçimlerde çalışmış ve İstanbul’da tanınmış kişiler de sahada olacak.

Erdoğan günde en az 3 miting yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bayramdan sonraki hafta mitinglerine başlaması ve günde en az 3 ilçede miting yapmasının planlandığı, 15 ya da 16 Haziran’da da “Büyük İstanbul Mitingi” yapmasının öngörüldüğü aktarıldı.(Haber Merkezi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu