Emek

REAL’de direniş sürüyor: “Haklarımızı, çocuklarımızın geleceğini gasp ettirmeyeceğiz”

H. Merkezi: Hileli iflasa, haklarının gasp edilmesine sarı sendikacılığa karşı Ağustos ayının başından itibaren mücadele eden Real Market İşçileri, Adana’da, İstanbul’da Kozyatağı ve Güneşli’de, Ankara’da Mamak’ta direnmeye devam ediyor.

 

OHAL yasaklarına rağmen direnişe devam

İstanbul Metro Kozyatağı Mağazası önünde ki direniş  Ataşehir Kaymakamlığı’nca OHAL gerekçe gösterilerek yasaklanmaya çalışıldı. Direnişçilerin polisin getirdiği tebligatı almamaları üzerine DİSK Nakliyat-İş sendikası yöneticileri, direnişçi işçiler Emniyet Güvenlik Büro tarafından arandı ve direnişin devam etmesi halinde gözaltı işlemi yapılacağı bildirildi.

Yasaklamanın hukuksuz olduğunu belirten işçiler kararlarından taviz vermeksizin eşleri ve çocukları ile Cumartesi günü Kozyatağı’ndaki direniş alanında toplandı. DİSK Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun yanısıra sendika yönetici ve avukatları da işçilere destek olmak için direniş alanındaydı. Polisin saldırı tehdidinde bulunması üzerine işçiler direniş alanının 10 metre karşısında toplanarak daha coşkulu bir şekilde direnişlerine devam etti. Pazar Günü de aynı yerde ve saatlerde direniş coşkuyla devam etti.

 

Güneşli, Mamak ve Adana’da direniş sürüyor

Cumartesi günü Güneşli Metro önünden Kozyatağı’na giden işçiler Pazar günü Güneşli’de bulunan Metro önündeki direniş alanında buluştu “İşçi haklarını gasp edenlere, hileli iflasa ortak olma, Metro ve Beğendik’ten alışveriş yapma” bildirilerini Metro müşterilerine ve Güneşli halkına dağıttı.

Ankara Mamak önündeki direnişe de işçiler çocukları ve eşleri ile birlikte geldiler ve “Haklarımızı, çocuklarımızın geleceğini gasp ettirmeyeceğiz” sloganını hep bir ağızdan attılar.

Adana’da da, Pazar günü TOMA, Akrep ve çok sayıda çevik kuvvetin Metro önünde konuşlandırılmasına rağmen Real Market işçilerinin direnişi kararlı ve coşkulu biçimde devam ediyor. (Sendika Org)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu