Güncel

Redhack, Bursa Emniyeti’ni hackledi!

Redhack grubu, son olarak İçişleri Bakanlığı’na ait siteyi hacklemiş ve “Nereden bileyim sevindiğini, bir takla at da görelim” diyen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin2i protesto etmişti.

Redhack’i “14-20 yaş arasındaki gençler bunlar… Bir süre sonra bırakıp, kaçarlar” minvalinde açıklamalarla küçümsemeye çalışan TC’nin Redhacker’dan korkusunu, 7 genci “Redhacker” oldukları gerekçesiyle tutuklamasından ve bu davayı “özel yetkili mahkemeler” aracılığıyla sürdürmesinden görebiliyoruz. (Anonymous hack grubu, Redhacker tutuklamalarını ve TC’nin saldırganlığını protesto etmek amacıyla bir video yayınlamıştı: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3qIwnUURreY)

Redhacker için “Bitti…” diyen TC’ye cevap yine Redhacker grubundan geldi. Redhacker bu kez “AK’lamıyoruz, HACK’lıyoruz” diyerek Bursa Toplum Destekli Polis şubesinin internet sitesini hackledi.

Olayı facebook sayfasından duyuran Redhack’in açıklamasını olduğu gibi yayınlıyoruz:

YİNE HACKLEDİK…
Redhack Aklamıyor Hacklıyor Bursa Polis Sitesi Hacklendi!
Hacker dediğin namuslu onurlu olur, iki paket makarna için asparagas haberlere kendini satmaz.
Onlar yavaş-yavaş geldiler. Onlar Maraş’ta doğmamış bebekleri anne karnından süngüyle çıkaranlardı, Çorum’u kana bulayanlarda, Devrimciler 6.Filoyu denize dökerken ABD donanması için Aksaray’da geneleve boya-badana yapan, ABD gemilerini kıble yaparak namaz kılanlardı.. Onlar 1980’de Darbecilerle kol kola girerek ABD’nin “yeşil kuşak projesini” hayata sokanlar, cehaleti yayarak binlerce insani katledenlerdi… Onlar Emperyalizmin coğrafyamızı kana bulayarak ezilen halk ve ulusları birbirine düşman etmeye çalışan “yeşil” ırkçılardı, IQ düşmanlarıydı… Onlar isçiye ve memura biber gazi, köylüye ananı da al git, köylüye “hadi bir oyna da görelim” diyenlerdi. Öğrenciye ve gazeteciye cezaevi reva gören Kenan Evren’in çocuklarıydı. Ve şimdi onlar biz bunlara karşıyız diye; polisi, yetmedi mahkemeyi yetmedi özel savcı’yı yetmedi mit ve sonunda interpolu peşimize takıyor “yetmez ama daha çok faşizm” diyorlar! Korkmamızı, sinmemizi, bırakmamızı, kaçmamızı istiyorlar! Biz halkımızı yarı yolda bırakmamayı ve artık yapılanlara bir “dur” demeyi önderlerimizden Mahir’den Deniz’den İbrahim’den öğrendik! Eğer korkacak biri varsa onlar korkmalı… Çünkü hükümetler halklardan korkmalı! Büyük olan devlet değil halktır! Para değil emektir, konum değil insandır, şerefsizlik değil onurdur! Korkmuyoruz! Kimseyi yarı yolda bırakmayacağız! Sonuna kadar halkımızın yanında olacağız! Ta ki sokaklar faşizme hesap sorana kadar! Polisinden de, özel savcısından da Interpolun’den, mit’ine Cia’sina kadar sinmiyoruz, korkmuyoruz! Ta ki halkımız “kendi gücünün farkına vararak” sokakları zapt edene kadar çalışacağız!
Halk için Hack #RedHack
Eğer iktidar emperyalizmin piyonuysa, Ordu ABD’nin jandarmasıysa Yargı burjuvazinin oyuncağıysa, Yürütme yürümüyorsa tek çare DEVRİM’dir!
Korkarak, diz çökerek, susarak, “başıma bir şey gelmesin” diye haksızlığa “boyun eğerek” yaşamak… Bırak bu acınası yaşantıyı, dansa katıl!
Tek silahımız fikirlerimiz… Tek örgütümüz halkımız… Tek suçumuz insanlığımız… Bizi yok edebilirsiniz fakat fikirlerimiz için artık çok geç!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu