Gençlik

Reyhanlı için yürüyen öğrencilere polis saldırısı!

İstanbul: Reyhanlı’da yaşanan katliamdan sonra halkın tepkisi büyüyor. Bugün üniversite öğrencileri de sokaktaydı. İstanbul Üniversitesi, Mimar Sina, Yıldız Teknik gibi pek çok üniversite öğrencisi AKP’ni savaş politikalarına karşı yürüdü.

“Reyhanlı Katliamının sorumlusu AKP’den gençler hesap soracak!” pankartı açan istanbul Teknik Üniversitesi önünde toplanan gençler Gümüşsuyu’dan yürüyüşe geçti. Aynı zamanda Beyazıt kolundan aynı pankartla yürüyen öğrenciler Dolmabahçe Meydanı’nda birleşti.

İTÜ önünde toplanan öğrenciler “Reyhanlı halkı yalnız değildir!”, Katil ABD, işbirlikçi AKP”, “AKP besliyor çetele vuruyor!” vb sloganlar ve “Gençler savaş istemiyor”, “ABD elini Suriye’den çek”, Davutoğlu istifa” dövizleriyle Dolbahçe’ye kadar yürüdü.

Burada Beyazıt’tan gelen diğer üniversite öğrencileriyle birleşen gençler Başkanlı Ofisi’ne doğru yürüyüşe geçti.

Gençlerin önünü yüzlerce polis TOMA’larla keserek “gördüğümüz kadarıyla amacınız basın açıklamsı değil, burada müğdehale ederiz” şeklindeki “uyarıyla beraber gaz bombaları, tazikli suyla saldırdı. Öğrenciler yürümekte kararlı davranarak Başkanlık Ofisine yürüyüşlerini sürdür. Yoğun gaz bombası altında kalan öğrenciler geri çekilmek zorunda kaldı. Tomalarla öğrencileirn üzerine yürüyen polisin bir çok öğrencinin yaralanmöasına neden oldu. Yaralanan öğrencinin hastaneye kaldırılırken, öğrencilerin bir kısmı Mimar Sinan Üniversitesi’ne sığınmak zorun kaldı.

 [widgetkit id=96]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu