Dünya

Reyhanlı’daki patlamalar protesto edildi

HANNOVER | 27-05-2013 |11 Mayıs günü Antakya’nın Reyhanlı ilçesinde bomba yüklü araçlarla düzenlenen ve onlarca insanın hayatını kaybettiği ve yüzlercesinin yaralandığı katliam Hannover Barış Platformu tarafından 25 Mayıs günü yapılan bir miting ile protesto edildi.

Şehrin en işlek ve Türkiyelilerin yoğun olarak bulunduğu alanda Barış Platformu adına yapılan açıklamada bu katliamın asıl sorumlusunun ABD emperyalizmi tarafından desteklenen AKP hükümeti olduğu belirtildi. Onlarca insanın hayatını yitirdiği bu patlamaların Türk devleti eli ile gerçekleştirildiği ifade edildi. Patlamalarda yakınlarını kaybedenlerinde konuştuğu miting duygulu anlara sahne oldu.

Hannover Barış Platformu bileşenlerin dışında ADHK ve Yek-Kom taraftarlarının da destek verdiği mitingde Hannover Partizan ve ATİK taraftarları da  bayraklarıyla yer aldı. ATİK olarak düşüncelerimizi ifade eden bir konuşma talebimiz düzenleyicilerin engeline takılarak karşılanmadı. Nedenini sorduğumuzda aldığımız cevap; ”Hannover Barış Platformu bileşenleri dışında herhangi bir kuruma söz hakkı vermeme” kararı aldıklarını belirttiler. Anti-demokratik bulduğumuz bu uygulamayı komite yetkililerine ilettik.

Katılımın beklenenin altında olan miting “Faşizme karsı omuz omuza“ ve “Yaşasın halkların kardeşliği“ sloganları ile son buldu.

AHM-ATİK Haber Merkezi

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu