Güncel

Rojava’da birçok savaş suçu işleyen Eroğan, yeni işgal için tarih verdi!

Faşist T.C devletinin Cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan, Rojava’da Kürtleri hedef alan yeni bir işgal operasyonu için tarih verdi.

H. Merkezi: Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Türk Savunma Sanayii Zirvesi’nde “Fırat’ın doğusunu bölücü terör örgütünden kurtarmaya yönelik harekatımıza birkaç gün içinde başlayacağımızı ifade ettik, ediyoruz” dedi.

Savaş ve silaha para var, halka yok

Erdoğan ayrıca silahlanma alanındaki harcamaların artacağını söyledi. Erdoğan, ekonomik kriz, işsizlik ve yoksulluğun derinleştiği bir dönemde, “Savunma sanayi alanında proje bedeli 60 milyar doları bulan 650 kalem işi takip ediyoruz. Atak helikopterini çok daha güçlü hale getireceğiz” diye konuştu.

Tank ve SİHA’lar

Erdoğan, insansız hava araçları SIHA ve IHA’ların da güçlendirileceğini söylerken, benzer şekilde Altay olarak adlandırılan tankı da geliştireceklerini söyledi.

“Milli” değil, Alman malı

İlk etapta 250 adetin üretileceği tankların başta motor ve silah teçhizatı olmak üzere tamamının Alman malı olması dikkat çekiyor. Bu projenin sermayedarları Erdoğan yandaşı Malezyalı milyarder Albukhary ve Katar Emirliği olarak öne çıkıyor.

Savaş suçları

Suriye savaşının başından bu yana DAİŞ, El Kaide ve diğer çete grupları ile ortak hareket ettikten sonra kendi çete gruplarını oluşturan T.C devleti, en son Mart ayında Efrîn’i işgal etmişti. Cerablus’tan Efrîn’e uzanan işgal alanlarında, sistematik olarak savaş suçları işleniyor. Bunlar katliam, infaz, insan kaçırma, işkence, tecavüz, mal gaspı, talan, göçertme ve asimilasyon olarak öne çıkıyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu