GüncelManşet

Rojava’da şehit düşen Muzzafer Kandemir birçok ilde anıldı.

H. Merkezi: IŞİD çetelerinin Enternasyonalist Özgürlük Taburuna yönelik saldırısında ölümsüzleşen BÖG savaşçısı Muzaffer Kandemir(Doğan Kırefe) için birçok ilde anma etkinlikleri düzenlendi. İstanbul, İzmir, Ankara, Muğla, Adana ve Eskişehir’de düzenlenen anmaya birçok kişi katılarak Muzaffer Kandemir’in mücadelesini selamladı.

İstanbul: Devrimci Parti İstanbul Kadıköy’de, bir anma gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen anmada konuşma yapan HDP MYK üyesi Musa Piroğlu, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından giden savaşçıların Kürt ve Arap halklarıyla beraber omuz omuza dövüştüğünü belirtti. Piroğlu, “Orada savunulan sadece bir coğrafya değil, bir bütün olarak insanlığın tarihsel birikimleridir” dedi.

Kandemir’i anan Piroğlu, “Onların ortaya koyduğu gerçek, aslında sözün eyleme dönüşmediği yerde bir anlam ifade etmediği gerçeğidir. Derin yazılar yazılanabilir, derin kitaplar da okunabilir. Ama eyleme dönüşmüyorsa hiç bir karşılığı yoktur” diyerek teorinin pratiğe dönüşmesindeki önemi vurguladı.

Ankara: Muzaffer Kandemir (Doğan Kırefe) Ankara’da anıldı. Devrimci Parti Ankara İl Örgütü’nün düzenlendiği anmaya ESP Ankara İl Başkanı Didar Gül, ESP MYK üyesi Suat Çorlu, ESP ve SGDF üyeleri katıldı.

İzmir: Muzaffer Kandemir İzmir’de de yapılan anma etkinliğiyle anıldı. Saygı duruşunun ardından yapılan konuşmalarla devam eden anmaya şehit yoldaşların mücadeledeki önemini ve onlardan devr alınan bayrağı sahipsiz kalınmayacağı vurgulandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu