GüncelManşet

Rusya’nın icazetine sığınarak işgale destek veren Kılıçdaroğlu Afrîn halkını terörist ilan etti

H. Merkezi:  CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu devletin Kürt sorununa yaklaşımdaki “kırmızı çizgilerine” bir kez daha “eşlik” ederek Afrîn’e operasyona “destek” açıklaması yaptı. Bununla da yetinmeyen Kılıçdaroğlu kendi topraklarını koruyan Afrîn halkı ve savaşçılarını terörist ilan etti!

Kılıçdaroğlu, “Hava saldırısı ve Rusya’nın onayı şartıyla Afrin operasyonuna destek veriyoruz” diyerek bir kez daha devletin faşist Kemalist kodlarına uygun hareket edeceğini ilan etti. Daha önce Kürt vekillerin devletin sözcüsü AKP eliyle tutsak düşmesine, kayyumların HDP beledilerine atanmasına “destek” verdiği gibi yaptı, şaşmadı, şaşırtmadı kimseyi.

“Türkiye’nin başına belaları açan hükümettir” diyen Kılıçdaroğlu Afrîn’e saldırının meşru olduğunu iddia etti.

 

Afrîn halkını terörist ilan etti!

“Hiçbir devlet kendi sınırlarında kendisine düşman olacak bir terör örgütü istemez. Türkiye’nin izlediği politikaların yanlışlığını bir tarafa bırakalım, onu sonra konuşuruz. Bunun yanlışlığını, yanlışta ısrarı da Türkiye’ye getirdiği faturayı da çok iyi biliyoruz. Kendi sınırlarımızda terör örgütüne ve uzantılarına destek verilmesini asla ve asla kabul etmeyiz. Ama Türkiye’nin başına bu belaları da açan bu hükümettir. Suriye’nin iç işlerine karışmasaydık, silah göndermeseydik, terör örgütlerine destek vermeseydik bunlar başımıza gelmezdi” şeklinde sözler sarf eden Kılıçdaroğlu, kendi topraklarını koruyan Afrîn halkını, savaşçıları olan YPG/J’yi terör örgütü “ilan etme” “cüretini gösterdi”!

 

“Hava saldırısı ve Rusya’yı isteriz”

Kılıçdaroğlu, bir de hayal dünyası ne kadar genişlemişse, “Afrîn’e girince tam girmek lazım” dercesine ya da aslında girince geri çıkamayacağını bildiğinden “hava saldırısı ve Rusya’nın onayı” istiyor.

Kemal’e bakın nasıl devam etmiş, “El Bab’da uluslararası mutabakat vardı, Afrin’de öyle değil. El Bab’a gittik 72 şehidimiz var. Önce diplomasiyi sonuna kadar zorlayacaksınız. Bu bağlamda gerek Hulusi Akar’ın gerek Hakan Fidan’ın çabaları kayda değerdir. Diplomasi sonuna kadar zorlanmalı. Hava desteği alınmadan girilecek bir Afrin büyük maliyetlere yol açar. Eğer hava desteği almadan oraya asker sokacaksanız, sayın Erdoğan’a açık çağrımdır, oraya seni kefenle karşılayan arkadaşlarını gönder. Bu milletin fakir fukara çocuğunu oraya gönderme. Diplomasi sonuna kadar zorlanır ve uzlaşı sağlanırsa ve hava desteği de alınırsa sorun büyük ölçüde aşılabilir.” 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu