GüncelManşet

Sarıgazi Partizan: “Safları sıklaştıralım!”

30 Temmuz’da Nurtepe Mahallesi’nde başlayan ve İstanbul’un emekçi semtlerine yayılan Halk Cephesi ve HDP arasındaki gerginliğin Sarıgazi yerelinde de yaşanması nedeniyle Partizan olarak Sarıgazi’de ”Safları sıklaştıralım, devrimci dayanışmayı büyütelim” şiarı ile Demokrasi Caddesi üzerinde bulunan Derya Market önünden başlayan bir yürüyüş gerçekleştirildi.
Saat 20.00’de başlayan yürüyüşte ”Yaşasın devrimci dayanışma”, “Yaşasın halkların kardeşliği”, “Biji Bratiya gelan ”,  “Faşizme karşı omuz omuza”
sloganları atıldı.

Basın açıklamasında; “Bizler, yani devrimciler halkın öncüleri olarak devrim iddiası ile yola çıkanlarız ortak düşmanımız devletin kendisidir. Ve silahımızı düşmana yöneltiriz denilirken, dostlarımızla, siper yoldaşlarımızı eksik gördüğümüz pratiklerinde eleştirir, mahkum eder ve tavır alırız. Halkın çıkarlarını zedeleyen halka güvensizlik veren, kutuplaştıran pratikler sergileyemeyiz, halka güven yerine tedirginlik güvenszlik veren pratiklerimiz sınıf mücadelesine verilen zarardır” denildi.

Açıklamada “Ülkemizde, Filistin’de, Ortadoğu’da Kobanê’de ve dünyanın bir çok yerinde kan emicilerin her gün kan döktüğü, kadınların devlet eli ile katledildiği, gençlerin esrarla, çeteleşemeyle sorgulamayan hale getirildiği, doğamızın HES’lerle, barajlarla yok edildiği bu süreçte devrimcilere düşen görev; birliği zedeleyen değil dayanışmayı büyüten olmalıdır” vurgusu yapıldı.

Kitle adına okunan açıklamada; Gezi isyanında ”Faşizme karşı omuz omuza” sloganı ile hep birlikte barikat başlarında devlete korku salarak halka güven verildiği ve devrimcilerin Gezi şehitlerine katillerinden hesap sorma sözünün olduğu, bunun da dayanışma ile olacağını belirtildi.

Açıklama, “Bizler dayanışma geleneğini büyüten devrimci önderler Mahir Çayan’ın, Deniz Gezmiş’in, İbrahim Kaypakkaya’nın ve Mazlum Doğan’ın yoldaşları olarak bir kez daha ‘Yaşasın devrimci dayanışma’ sloganını haykırıyoruz” sözleriyle bitirilirken,  eylem kitle tarafından sonlandırıldı.
SARIGAZİ PARTİZAN 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu