Güncel

“Saldırganlık devam ettikçe eylemler de edecek”

İzmir: İzmir Barosu, DİSK, KSK; Türk-İş, TMMOB bu gün düzenledikleri bir basın toplantısı ile; son on gündür bir çok ilde devam eden olaylarla ilgili bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Gerçekleşen basın toplantısında; Dün Ankara’da sendikaların gerçekleştirdikleri mitinge saldıran Ankara Valiliği ve İzmir’de greve çıkan emekçilerle ilgili olarak; “en ağır şekilde cezalandırılacaklar” açıklamasında bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun tavrı kınandı.

Saat 12.30’da başlayan basın toplantısı DİSK Genel-İş toplantı salonunda gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıda Kurumlar adına ortak basın metnini Abdullah Tunalı okudu. Okunan metinde; gerçekleşen grevin amacının hükümetin saldırganlığını protesto etmek olduğu vurgulanarak; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun açıklamaları ” greve çıkanlar en ağır biçimde cezalandırılacak” açıklaması talihsizlik olarak nitelendirildi.

Dünkü Ankara mitingine polisin saldırısının da kınandığı metin; “biz emek ve demokrasi güçleri olarak, dün olduğu gibi bu gün de, halkın haklı, meşru talep ve direnişlerinin yanında olacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz” cümleleri ile son buldu.

Basının sorularına da cevap verilen basın toplantısı, yapılan konuşmaların ardından bitirildi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu