Emek

Saldırılara karşılık direnişe devam!(videohaber)

Kartal: İşçiler ezilmeye, yangınlarda yanmaya, yer altında ölmeye mahkûm edilmiş ancak tüm bu saldırılara karşı direnmeye ve mücadeleyi yükseltmeye devam ediyor.

Bu saldırılardan biri dün (22 Ocak) günü bir haftadan fazladır direnene Ada Tersanelerine yapıldı.

Görüşme için bekleyen işçilerin üzerine araç süren tersane sahibi 8 işçiyi yaraladı.

telefonla yağtığımız görüşmede, Limter-İş Sendikası Başkanı Kamber Saygılı, bu sabah saat 07.45’te tersane önünde yaptıkları basın açıklamasında dün yapılan saldırıyı protesto ettiklerini ve açıklamaya tersane işçilerinin de destek verdiğini belirtti.

Tersane işçileri direnişçi arkadaşlarına açıklama bitene kadar iş başı yapmayarak destek verdiğini belirten Saygılı, yüzlerce işçi ile birlikte yapılan saldırıyı protesto ettiklerini ve direnişe her koşulda devam edeceklerinin mesajının verildiğini vurguladı.

Tersaneden ücretlerin bugün ödeneceğinin haberi aldıklarını ileten Saygılı, işçilerin bekleyişini sürdürdüklerini dile getirdi. Bugün sat 14.00’da Tuzla Adliyesi önünde 8 işçiyi yaralayan Ada tersanesi patronu Adil Erkoç hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını, işçilerin saldırıdan “şans eseri” kurtulduklarını dile getirdi.

Ayrıca yarın (24 Ocak) saat 12.00’da Ada Tersanesi önünde kitlesel bir eylem gerçekleştireceklerini sözlerine ekleyen Saygılı, DİSK Genel-İş’in ve pek çok sendikanın, demokratik kitle örgütlerinin de katılım göstereceğini belirtti.

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=EnLLl8LHfKI&feature=youtu.be{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu