GüncelManşet

Samandağ’da Ali İsmail Korkmaz Anıldı

 

Samandağ: Polisler tarafından katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın birinci yıl dönümünde Antakya’nın Samandağ ilçesinde YDG olarak bir anma gerçekleştirdik.

Gezi isyanına katılan Ali İsmail Korkmaz Eskişehir’de polisler tarafından pusu sonucu dövülerek öldürülmesinin üzerinden tam tamına bir yıl geçti.

Biz YDG’liler olarak da Samandağ’da Ali İsmail’i anmak için bir yürüyüş gerçekleştirdik. Abdullah Cömert meydanında saat 15:00’da başlayan yürüyüşümüz ilçe merkezinden yeni parka sloganlarla yürüyüyerek basın açıklaması gerçekleştirdik. Yürüyüş sırasında sık sık “Hepimiz Aliyiz Öldürmekle Bitmeyiz”, “Katil Polis Hesap Verecek”, “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam”, “Gezi Şehitleri Ölümsüzdür” sloganları attık. Samandağ’da sloganlarla yürüyüşümüz ilk defa olsa da bizleri izleyen kitleden ıslıklar ve alkışlarla olumlu tepkiler aldık. Yeni parka geldiğimizde ise Yeni Demokrat Gençliğin basın açıklaması okundu.  Basın açıklamasının ardından Evvel Temmuz Festivaline çağrı yaparak sloganlarla eylemi sonlandırdık.  

 

Ali İsmail Kormaz için Samandağ merkezde stant çalışması

samandağ stant 2 Gezi isyanında katledilişinin birinci yıl dönümünde Ali İsmail Korkmaz için Samandağ’da yapacağımız olan anmanın çalışmaları olarak Samandağ merkezde ozalitlerimizi yaptık.

Ozalitlerimizi yaptığımız sırada insanların gelip anmanın ne zaman yapılacağını sorması ve konuya yakından ilgi göstermesi bizleri daha çok heyecanlandırdı. Ozalitlerimizi yaptıktan sonra Samandağ merkezde bulunan Abdullah Cömert meydanında YDG olarak standımızı açtık.

Standımızda müziklerimizi açarak kendi çıkarttığımız bildirilerimizi ve dergilerimizi ajitasyonlar eşliğinde dağıttık. Bildiri ve ajitasyonlarda insanların duyarlılığı bizlerin dikkatini çeken önemli bir olumluluktu.  

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu