Güncel

“Sarayın savaşına karşı direneceğiz!”

İzmir: Ankara Katliamının ardından bir araya gelen kurumlar, katliamlara ve ölümlere karşı mücadeleyi büyütme kararı alarak bir basın toplantısı düzenledi.

İzmir’de sendikalar, partiler, meslek odaları, demokratik kitle örgütleri, dernekler gibi bir çok kurum katliamın ardından saraya karşı mücadeleyi büyütme kararını bir basın açıklamasıyla deklare etti.

HDP, Partizan, DİSK, KESK, KJA, EMEP, Halkevleri, Dersimliler Derneği, Alevi Bektaşi Federasyonu, Kaldıraç, ESP gibi çok sayıda kurumun imzacısı olduğu basın toplantısı Halkların Köprüsü Derneği’nde yapıldı.

Basın toplantısının yapıldığı salona “Unutmayacağız-Affetmeyeceğiz! Sarayın savaşına karşı direneceğiz!” yazılı ozalit asılırken basın açıklamasını tüm kurumlar adına Evrim Çakır okudu. Çakır, AKP’nin uygulamış olduğu baskı, sömürü ve savaş politikalarıyla ülkenin üzerine karabasan gibi çöktüğünü, içerde ve dışarıda ortaya koymuş olduğu politikalarla Türkiye’yi cehenneme çevirdiğini belirtti.

Çakır, iktidarını korumak isteyen Erdoğan’ın, ülkenin dört bir yanında patlayan bombalarla kanlı koltuğunu kaybetmemeye çalıştığını vurguladı. Çakır, Erdoğan’ın diktatörlük hayallerine karşı ülkenin dört bir köşesinden barışca, kardeşce bir yaşam isteyen halkın katliamlarla kurulan faşizmin dimdik karşısında duracağını söyledi.

Basın açıklamasının ardından basın toplantısı son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu