Güncel

Sarıgazi, ODTÜ’deki kıvılcımı yangına çevirmek için AYAKLANIYOR!

Gezi İsyanı’ndan bu yana saldırganlığından hiçbir şey kaybetmeyen devlet ve polisi, haftalardır ODTÜ’de başlattıkları terörü sürdürüyorlar.

ODTÜ’de “Kahrolsun bağzı yollar” diyerek, binlerce ağacın kesilmesine karşı bu mevziyi terk etmeyen direnişçilere yönelik hunharca saldırıları protesto etmek için günlerdir İstanbul Sarıgazi’de eylemlerimizi sürdürüyoruz.

Dün akşam (29 Ekim), Sarıgazi halkı olarak bu saldırılara karşı yine Vatan İlköğretim Okulu önünde biraraya geldik. Bu kez daha kitlesel, bu kez daha öfkeli ve bu kez sloganlarımız daha gürdü. Anlaşılan o ki eylemlerimiz sürdükçe kitleselliğimiz artacaktır.

 

“Diren ODTÜ, Sarıgazi seninle”

Demokrasi Caddesi boyunca süren yürüyüş boyunca “Diren ODTÜ, Sarıgazi seninle”, “ODTÜ onurdur, onuruna sahip çık”, “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam”, “Devrimci tutsaklar onurumuzdur”, “Katil polis, üniversitelerden defol”, “Devrimci basın susturulamaz” sloganları atıldı.

Yapılan açıklamada devletin Gezi İsyanı’nın intikamını almak adına Tuzluçayır’da ve Gülsuyu’nda polis barikatlarını sürdürdüğüne, ODTÜ’de ağaçları kestiğine, her eyleme saldırdığına dikkat çekildi.

Ama unuttukları bir şey var: ‘Bu daha başlangıç, mücadeleye devam’ diyen bu halk ne çetelerden ne devletin kolluk güçlerinden korkmuyor, bu halk korku duvarını yıktı” denilen açıklamada Ethem Sarısülük’ün mahkemesine yönelik saldırı ve Özgür Gelecek gazetesi Alman gönüllü çalışanı Sven Kauler hakkında verilen “ülkeye süresiz giriş yasağı” da protesto edildi.

Eylem bu akşam da (30 Ekim), aynı saatte (20.00), aynı yerden (Vatan İlköğretim Okulu) başlayacak. Tüm halkımızı bekliyoruz.

 

Sarıgazi Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu