Manşet

Sarıgazi Partizan ev çalışmalarına devam ediyor

Kitle faaliyeti kapsamında aralıksız sürdürdüğümüz ev çalışmaları 14 Nisan Pazar günü de devam etti.

1 Mayıs hazırlıkları ve önder yoldaşın ölümsüzlüğünün 40. yılı dolayısıyla başlattığımız kampanya çalışmaları gün gün sürdürdüğümüz aile ziyaretleri ve ev çalışmalarıyla sürüyor.

Her iki gündem ile ilgili çalışma yürüten komisyonumuz, halkı 1 Mayıs’ta Partizan saflarında yürümeye ve komünist önder İbrahim Kaypakkaya’yı sahiplenmeye ve düzenlenecek anma etkinliklerine katılmaya çağırıyor.

 

“Çocuklarımla 1 Mayıs’ta olacağım”

Gazetemizin yanı sıra el bildirilerimizi götürdüğümüz ailelerimizle güncel konulara ilişkin canlı politik tartışmalar yürüterek hem onlardan öğreniyor hem de onları aydınlatma çabası içersinde verimli bir faaliyet yürütüyoruz.

1 Mayıs öncesi işçi ve emekçileri kuşatan sömürü çarkına gittiğimiz evlerde de tanık oluyoruz. Ziyaret ettiğimiz bir evde ev eksenli çalışan bir anamızla yaygın olan bu sömürü üzerine sıcak sohbetler gerçekleştirdik.

Özellikle gittiğimiz evlerde gencinden yaşlısına Partizan saflarında yürümeye çağırdığımız ailelerimiz, bu çağrımıza kayıtsız kalmıyor ve ziyaret ettiğimiz bir aile “küçük çocuğumla birlikte 1 Mayıs’a katılacağım” diyor.

 

Önder yoldaşı anacağız!

1 Mayıs gününe kadar aralıksız sürdüreceğimiz çalışmalarla önder yoldaşı anacağımız etkinliklerde ve mezarı başında onun ideallerine bağlı kaldığımıza kitlesel bir şekilde haykıracağız.

 

Sarıgazi Partizan

 

[widgetkit id=21]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu