Güncel

Sarıgazi toplantısından notlar: “Direniş önemli olduğu kadar zorunlu da…”

İstanbul: Partizan okurları tarafından İstanbul’da başlatılan kampanya çalışması kapsamında Sarıgazi’de de bir toplantı gerçekleştirildi.

T. Kürdistanı’nda aylardır süren abluka üzerine tartışmaların yapıldığı toplantıda Partizan okurları “Devlet katlettiği her kişiyi ‘terörist’ ilan ederken işçi sınıfına yönelik hak gasplarına da hız kesmeden devam ediyor” dediler. Ensar Vakfı’nda yaşanan çocuk istismarından Kürdistan sokaklarında kadın direnişçilerin bedenlerinin teşhir edilmesine kadar bir dizi konuya da değinen Partizan okurları ülkenin dört bir yanında yaşam alanlarının yok edilmesi saldırılarına da değindiler. Ve 1 Mayıs itibariyle başlayacak çalışmaların önemli olduğuna değindiler.

 

“Direniş önemli olduğu kadar zorunlu da…”

Tartışmalarda öne çıkan en önemli konu sindirme ve korku politikasının halk nezdinde etki gördüğü, tüm bu korkulara karşı ciddi bir öfke birikiminin varlığı oldu ve halkın gücünü ortaya çıkarmada devrimcilere büyük görevlerin düştüğü tartışıldı.

Tartışmaların ardından kampanyanın Sarıgazi’de nasıl yürütüleceği üzerine tartışıldı. Tüm materyallerin kullanılması ve ısrarcı bir şekilde halkla süreci tartışarak örgütlenme çağrısı yapılması vurgusu yapıldı. 1 Mayıs’ın tarihçesini anlatan etkinlikler örgütleme yönelimin konulduğu toplantıda direnişin önemi ve zorunluluğu vurgusu da sıkça yapıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu