Güncel

Sarıgazi ve Yenidoğan’da 1 Mayıs çalışmaları

Yenidoğan

14 Nisan Cumartesi günü bir toplantı gerçekleştirerek 1 Mayıs çalışmalarını nasıl örgütleyeceğimizi, neler yaparsak daha verimli bir çalışma gerçekleştirebileceğimizi tartıştık.

15 Nisan Pazar günü 1 Mayıs çalışmalarının startını verdik. Toplu bir şekilde afiş, bildiri yaptık. Sesli ajitasyon çekerek, Yenidoğan halkını 1 Mayıs günü Partizan saflarında olmaya çağırdık.

Yenidoğan’ın birçok yerini Partizan, YDG ve YDK imzalı “1 Mayıs’ta Partizan saflarına”, “1 Mayıs kızıldır, kızıl kalacak” yazılamalar yaparak süsledik.

Çalışmalarımız devam ediyor.

Yenidoğan Partizan

 

Sarıgazi

15 Nisan Pazar günü saat 10.00’da Sarıgazi Partizan olarak 1 Mayıs çalışmalarımız kapsamında bir kahvaltı düzenledik ve günlük çalışmamızı nasıl planlayacağımızı konuştuk.

İlk olarak Demokrasi Caddesi üzerindeki afişlerimizin sivil polis tarafından yırtılmış olması nedeniyle, cadde üzerindeki afişlerimizi yeniledik. Afişlerimize yönelik bu saldırıda, polisin işçi bayramına olan tahammülsüzlüğünü bir kez daha görmüş olduk.

Cadde üzerinde afişlememiz bitince, Taşdelen Aydınlar Mahallesi’ne giderek, buradaki çalışmalarımıza devam ettik.

Mahallede yaygın bir şekilde afişlerimizi yaptık. Birçok bölgeye Partizan imzalı “1 Mayıs’ta alanlara”, “1 Mayıs’ta Partizan saflarına” yazılamalar yaptık.

Evlere giderek, 1 Mayıs bildirilerimizi ve Özgür Gelecek gazetemizin dağıtımını yaptık. Çalışmalarımızda halkın olumlu tepkilerini aldık.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu