Kadın

Sarıgazi YDK: 2 Haziran günü etkinliğimiz varrrrr

Sarıgazi‘de Emek kampanyası çalışmaları

Yeni Demokrat Kadın olarak Emek kampanyası  ekseninde çalışmalarımız Sarı gazi’de tüm hızıyla  devam ediyor. Kampanyanın hızlanması ve  yapacağımız Emek konulu çalışmayın yaklaşmasıyla beraber bizlerde Sarıgazi Yeni Demokrat Kadın olarak 2 Haziran günü Munzur Kültür Derneğinde bir etkinlik düzenleyeceğiz. Hem bu etkinliği çağrı için hemde Haziran ayında yapacağımız çalışmayın hazırlığı için kadınlarla 2 Haziran günü MKD’ de buluşma kestik.

Sarıgazi de ev çalışması; emek üzerine sohbetler

Bu çalışmaların hazırlığı ekseninde Sarı gazi Mahalle’sinde Yeni Demokrat Kadınlar olarak  2 Haziranda yapacağımız etkinlik için Sarı gazi’de 29 Haziran günü kadınları evlerinde ziyaret ederek etkinlik  davet ettik.

Girdiğimiz hemen hemen her ev bizleri olumlu bir şekilde karşıladı. Ayrıca kadınlar o gün için hazırlık yapacaklarını belirterek böyle etkinliklere ihtiyacımız olduğunu belirttiler. Ardından da kadınlarla kapıda  emek üzerine sohbetler gerçekleştirdik.

Emeğimizin farkındayız 2 Haziran günü MKD’ deyiz

Kadınları evlerinde ziyaret ederken aynı zamanda  mahallelere girip oralarda yaygın bir şekilde bildiri dağıtımı gerçekleştirdik. Bildirilerimiz kapılara bırakırken kapılarda oturan kadınlarla da geniş sohbetler gerçekleştirdik.

Çalışmalar sırasında kadınların emek üzerine merakları olduğu ve kafalarında bununla ilgili çok fazla soru işretler olduğunu soru sorarak gösterdiler. Ev içi emeğin kadınlar için yakıcı sorun olduğu belliyken bunun farkında olmadıklarını ve evde bir emek harcadıklarının farkında olmadıklarını belirttiler. Yapılan bu konuşmalar üzerine kadınları akıllarında ki soru işaretlerini ve ev içi emeği hem kendi gözlerinde hemde yok sayanların gözlerinde daha faz la görünür hale getirmek için 2 Haziran günü MKD’ de yapacağımız etkinliğimize davet ettik.

Sarıgazi’de Yeni Demokrat Kadın olarak kampanya çalışmalarımız devam ediyor.

 

(Kaynak: www.yenidemokratkadin.net)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu