GüncelManşet

(Yenilendi) YDG’den şehitler anması

Çayında az geldi,

Ateşi büyütmen

Çaydanlıkları çoğaltman lazım

Yüz kere bin kere daha demle güzelim çayını,

Ve benden bizden hepinize kızıl selamlar

Güneşe durmuş alnınızdan, alnınızdan öperim

Merhaba…

Parti ve devrim şehitlerini andığımız bugünlerde biz de Sarıgazi YDG olarak bir anma etkinliği düzenledik. 10 Şubat saat 16.00’da Munzur Kültür Derneği’nde bir araya geldik ve  şehit yoldaşlarımızı bir kez daha anarak bu vesileyle mücadelemizi yükseltme sözü verdik.

Salonda şehitlerimizin resimlerinin yanı sıra “Katledilişinin 40. Yılında Anıyoruz Ve Savaşıyoruz!” yazılı İbrahim KAYPAKKAYA resmi asılıydı. Anma etkinliği giriş konuşmasında, şehit yoldaşları anmanın, onları sahiplenmenin yapılan saldırılara karşılık daha fazla örgütlenmekten geçtiği vurgulandı.

Ardından devrim şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.  Etkinlik müzik eşliğinde şiir dinletisiyle devam etti. İlk olarak etkinlikte; “Bilinmeyen Bir Partizan” isimli şiir okundu.

Aralıklarla “Güneşi İçenlerin Türküsü”, “Zafere Dair”, “18 Yaşında Bir Genç Gibi Gelişmektedir Zafer” şiirleri okundu.  Şehit yoldaşlarımız ve mücadelemiz anlatıldığı sinevizyon gösteriminde ilginin yoğun olduğu ve sık sık alkışlarla coşkulanan etkinlikte, coşku ve hüznü bir arada yaşandık. Ayrıca etkinlikte Tekirdağ 1 no’lu Ftipi hapishanesi Tutsak Partizanların gönderdiği bir mesaj okundu. Daha sonra sahne alan Grup Artin Kürtçe parçalarla güzel bir müzik dinletisi yapıldı.

 Grup İsyan Ateşi’nin türküleriyle coşku kattığı etkinliğimiz kitlemiz tarafından beğeni topladı.  İsyan ateşi son ezgilerini ise Paris’te katledilen 3 karanfil için söyledi.

Etkinliğimizi kapanış konuşmasıyla sonlandırdık.

Sarıgazi YDG

Fotoğraflar için tıklayınız: http://www.ozgurgelecek.net/foto-galeri.html?func=viewcategory&catid=85

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu