Güncel

Sarıgazi’de Partizan ve YDG’den ortak çalışma

1 Mayıs’a sayılı günler kala Sarıgazi’de 1 Mayıs çalışmaları kapsamında yürüttüğümüz çalışmalarımız tüm hızı ile devam ederken 28 Nisan Pazar günü sabah saatlerinde Demokrasi Caddesi’nde çadırımızı, 1 Mayıs tarihçesini anlatan fotoğraf sergimizi açtık ve caddeyi İbrahim Kaypakkaya fotoğrafları ve Partizan flamaları ile donattık.

Gün boyu bildiri dağıtımı ve ajitasyon çektik. Halkı 1 Mayıs’a çağırırken TC’nin yasakçı tutumunu teşir ettik. Taksim’in 1 Mayıs alanı olup olamayacağına sistemin değil işçilerin, emekçilerin ve ezilen halkların karar vermesi ve yasakçı zihniyeti kırmak için de 1 Mayıs’ta Taksim Meydanını doldurmamız gerektiğine vurgu yaptık.

 

“Mücadele ruhunu alanlara taşıyalım”

Aynı zamanda Atatürk Mahallesi, Taşdelen, Aydınlar’da bildirilerimizi, gazetelerimizi dağıtarak 41 yıllık tarihimiz ve İbrahim Kaypakkaya’dan aldıgımız mücadele ruhunu saflarımızda, 1 Mayıs alanlarına taşımak için halkımızı 1 Partizan saflarına çağırdık.

 

Ortak etkinlik

28 Nisan Pazar günü akşamı Partizan ve Yeni Demokrat Gençlik olarak Demokrasi Caddesi’nde akşam 20.30’da düzenlediğimiz 1 Mayıs etkinliğimize halkın ilgisi oldukça yoğundu. Davul-zurna eşliğinde halaya duran Sarıgazi halkı “Yaşasın 1 Mayıs”, “Biji Yek Gulan” sloganları ile çoşkularını dile getirdiler.

Etkinlikte yine sistemin yasakçı tutumunu dile getirdikten sonra 1977 yılında Taksim Meydanı’nda katledilen ve tüm dünya devrim şehitleri için saygı duruşu yapıldı.

Kaypakkaya’yı anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı. Coşkuyla sloganlarla izlenen sinevizyonun ardından tekrar halaya duruldu ve hep birlikte halay çekildi.

Etkinliğimize dost devrimci kurumlar destek verdi.

Bizler Sarıgazi Partizanlar olarak 1 Mayıs ve kampanya çalışmalarımıza tüm hızı ile devam edeceğiz.

 

[widgetkit id=58]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu