Gençlik

Sarıgazi’de polisin YDG korkusu

30 Mart cumartesi günü Sarıgazi’de gerçekleştireceğimiz anma yürüyüşünün çalışmalarını sürdürürken yine polis terörüne maruz kaldık.

Pazartesi günü Sarıgazi Ticaret Meslek lisesi çıkış saatinde oradaydık  yürüyüşümüzün  çağrısını ajitasyon ve bildiri dağıtımıyla gerçekleştirecektik. Ancak sivil polisler bir anda önümüzü çevirip kimlik arama bahanesiyle psikolojik baskı altına almaya çalıştılar. Ancak YDG’liler polise tavrını koyarak taviz vermedi. Kimlik bahanesi sonrası bu seferde megafon bulunması nedeniyle çevre kirletme cezası keseceği tehdidinde bulundu. Biz bu baskılara rağmen faaliyetimize aynı şekilde devam edip çağrı afişlerimizi yaparken bizi adım adım takip ederek psikolojik baskı altına almaya çalıştılar. Biz slogan ve ajitasyonlarla Demokrasi Caddesine kadar çıkıp orada’da faaliyetimize devam ettik.

Ertesi gün baskılara rağmen aynı kararlılıkla okul önüne gittik ve polislerin bu sefer fiziki boyuta kadar gelen baskısına YDG’lilerde aynı şekilde karşılık verince polisler geri adım atmak zorunda kaldı. Bu tartışmalar sürerken çevredeki halk polise tepki gösterip bizleri sahiplendiler.

YDG’LİLER yaptığımız eylemin meşruluğunu halka ve öğrencilere ajitasyon çekerek demokrasi cad. sokaklarında eylem cağrısında bulundu. Halkımızın gençliğe olan ilgisi görüldü. Ve faaliyet sonlandırıldı.

 
Baskılar Bizi Yıldıramaz ! 
 
Sarıgazi Yeni Demokrat Gençlik
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu