Güncel

Sarıyer’de 11 Kasım çalışmalarına başladık

11 Kasım’da gerçekleştirilecek olan Umudu Tohumca Büyütüyoruz Şenliği kapsamında İstanbul’un birçok semtinde olduğu gibi Sarıyer’de de 11 Kasım çalışmalarına hız verdik.  30 Ekim günü Sarıyer Dağ Mahallesi’nde afiş çalışması yaptık. Çalışmalarımıza olan ilgi oldukça yoğundu. Afiş çalışmalarında mahalle halkının kendi duvarlarına afiş yapmamız için bizi çağırması ve bizimle şenlik üzerine sohbet etmesi çalışmalarımıza coşku kattı diyebiliriz. Afiş çalışmalarımız sırasında mahalle halkının bizlere sıcak yaklaşması hemen herkesin kolay geldin demesi dikkat çekiciydi.

Ulaşabildiğimizi tüm marketlere iç mekân afişi verdik; gazetemiz talep edildi.

Çalışmalarımız sırasında esnafa giderek materyalimizden biri olan iç mekân afişlerini verdik. Marketlerden kahvehanelere kadar hemen her yer iç mekân afişlerimizi aldı. Ayrıca kendi duvarlarına afiş yapabileceğimizi söylediler. Yine çalışmalarımız sırasında sohbet etimizi aileler kendi evlerini tarif ederek kendilerine gazete getirmemizi söylediler.

Sarıyer’de başlatmış olduğumuz çalışmalar ilerleyen süreçte de gazete dağıtımları ve bilet satışları ile devam edecek. Büyük şöleni örgütlü güce dönüştürme; demokrasi ve devrim mücadelesinde aktif hale getirme perspektifi ile başladığımız çalışmanın ardından kendi içimizde de sohbet ettik. Sohbetlerimiz de çalışmalarımızın olumlu olacağı inancıyla daha fazla yüklenmemiz gerektiği üzerine ortak kanıya vardık.     (Sarıyer Partizan)

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu