Emek

Savaş ölüm, açlık, yoksulluk, işsizlik ve zam demektir

H.Merkezi: DİSK, KESK, TMMOB ve TTB savaşa, ölümlere, açlığa, yoksulluğa, işsizlik ve zamlara karşı Taksim Meydanından Galatasaray Lisesi önüne yürüdü.

Saat 12.30’da Taksim Meydanında toplanan bileşenler buradan Galatasaray Lisesine yürüdü. Zamlara işsizliğe yoksulluğa son yazılı pankartın arkasında yürüyüşe geçen kitle “Grevdeki tutsaklar onurumuzdur”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Katil ABD Ortadoğu’dan defol” vb. sloganlar attılar. “Savaşa değil eğitime bütçe”, “Zamlara hayır”, “Yoksulluğa son” vb. dövizlerin de taşındığı eylemde bileşenler adına Osman Öztürk basın metnini okudu. Öztürk; “Ülkemiz AKP yönetiminde her geçen gün derin bir karanlığın içine itilmektedir. AKP hükümeti ile dayatılan uygulamalar, elektriğe ulaşıma doğalgaza yapılan zamlarla birlikte artık tahammül edilmesi mümkün olmayan bir noktaya gelmiştir” dedi.

AKP hükümeti Suriye’ye yönelik emperyalist müdahalelerin taşeronluğunu üstlenmiş durumda diyen Öztürk AKP ülkemizi kanlı bir savaşa çekecek sorumsuz adımlar atmıştır dedi.

Son süreçte yapılan zamları soygun olarak değerlendiren Öztürk;” AKP’ye sesleniyoruz bizler kurulan bu yağmacılık düzenine daha fazla izin vermeyeceğiz” dedi.

Eyleme birçok devrimci, demokratik kurum da destek verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu