Güncel

SDP Baskıları Kınadı!

İzmir: Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) İzmir İl örgütü düzenlediği bir basın toplantısı ile; Taksim’deki saldırıları protesto ederek; Partilerine yönelen saldırıları kınadı.

14 Haziran günü saat 13.30’da İHD İzmir Şubesi’nde gerçekleşen basın toplantısına içlerinde Partizan’ın da olduğu birçok devrimci demokratik kurum katılarak destek verdi.

Destekleyen kurumların da söz alarak konuşuğu basın toplantısında SDP adına basın metnini Ali Emre Ecer okudu.

Ecer’in okuduğu metinde; partilerine yönelen saldırı değerlendirilerek; “İstanbul Valisi Mutlu SDP öznelinde direnişçileri tehdit etmeye devam etmektedir. SDP’ye yapılanlar önümüzdeki süreçte yapılacak olanların habercisi görünümündedir” denildi.

Hükümetin karalamalarla, manüpülatif haberlerle ve artan polis şiddeti ile direnişi kırmaya çalışmasına ve büyüyen direniş karşısında ise “ezerim” imajı çizmeye çalıştığına değinilen basın metni; “Buradan duyurmak isteriz ki 18 gün boyunca ülkenin dört bir köşesinde estirilen polis terörünün sorumlularının peşinde olacağız ve direnişçilere duyurmak isteriz ki bundan böyle kimse hiçbir yerde asla yalnız kalmayacak” ifadeleri ile son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu