GüncelManşet

Seri katil Atalay Filiz’le yan yana tutulan kadın tutsaklar “Bu çirkin uygulamayı tanımıyoruz”

H. Merkezi: Silivri Hapishanesi’nde tutulan tutsak Partizanlar, seri katil Atalay Filiz ile yan yana tutulduklarını, bunu protesto etmelerine rağmen hala değiştirilmediğini belirterek, “Biz bu çirkin uygulamayı kadın bilinci ve iradesiyle tanımıyoruz, itaat etmiyoruz” dediler.

Bulundukları Sincan Kadın Hapishanesi’nden erkeklere özgü inşa edilen Silivri Hapishanesi’ne getirilen tutsak Partizanlar Resmiye Vatansever ve Deniz Tepeli, gardiyanlar tarafından sık sık tacize uğradıkları bu hapishanede bu kez bir seri katille yan yana kalmaya zorlanıyorlar.

 

“Bu uygulamayı kabul etmiyoruz”

Yakın dönemde ülkenin tek gündemi haline getirilen seri katil Atalay Filiz, yakalanmasının ardından bir süre sonra tutsak Partizan Vatansever’in yan hücresine konuldu. İlk olarak kim olduğunu bilmedikleri için sohbet ettiklerini ama sonrasında öğrendiklerinde sohbeti kestiklerini ifade eden Vatansever, Atalay Filiz’in yan hücrelerinden alınması için her gün kapı dövme eylemi gerçekleştirdiklerini belirterek “25 Kasım arifesinde bu bilinçli bir uygulamadır” dedi.

Havalandırma ve görüşçü saatlerinde de karşı karşıya bırakıldıklarını belirttikleri Atalay Filiz, yan hücrelerinden alınana kadar eylemlerini sürdüreceklerini ifade eden Vatansever, “Biz bu çirkin uygulamayı kadın bilinci ve iradesiyle tanımıyoruz itaat etmiyoruz” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu