Güncel

“SİNAN DERSİM ÖLÜMSÜZDÜR!”

Proletarya Partisi "Sinan Dersim ölümsüzdür" başlıklı bir açıklama yaparak, "Tüm yoldaşlarımız gibi Sinan Dersim de kavgamızda yaşayacak, mücadele mirası onurla dalgalandırılacaktır" vurgusu yaptı.

Medya Savunma Alanları’nda 27 Ekim 2020 tarihinde Türk devletinin gerçekleştirdiği hava saldırısında yaşamını yitiren HBDH Yürütme Komitesi üyesi Dalokay Şanlı’ya (Sinan Dersim) ilişkin  TKP-ML MK bir açıklama yaptı.

tkpml.com sitesinde yer alan açıklamada, “Özgürlük ve kurtuluş yoluna çıkan her devrim öncüsü, kurak toprakları yeşerten birer yağmur damlası gibidir. Onlar, unutulmayacak ve hep anılacak değerde şeyler yaptıkları için yağmur damlaları gibidirler. Tıpkı Sinan Dersim gibi.

Sinan Dersim yoldaşımız bildiğini söyledi; her söylediğini de yaptı. Bilmenin ve istemenin yetmediğini, harekete geçmek gerektiğini gösterdi. “Özgürlük varsa ölüm yoktur” dediği için bütün özgürlük savaşçıları gibi ideallerimizde ve anılarımızda her daim yaşayacaktır”  şeklinde başladı.

“Mücadele mirası onurla dalgalandırılacaktır”

Açıklamada,  “Sinan Dersim sadece Kürt ulusal özgürlük hareketinin militanı ve öncüsü olmadı. Aynı zamanda Halkların Birleşik Devrim Hareketi’nin de korkusuz militanı, yetkin öncü kadrosu oldu. Birleşik devrimci mücadelenin gelişim ve ilerlemesinde büyük emek ve yorulmaz bir çaba sarfeden Sinan Dersim, birleştirici ve bütünleyici pratiğiyle önemli bir rol oynadı. Tıpkı ondan önce şehit düşen önder yoldaşlarımız gibi her milliyetten devrimcinin yoldaşı olmasını bildi ve bunu bütün yaşamı ve çalışmalarıyla ortaya koydu.

Zulmün ve zorbalığın her geçen gün artarak çoğaldığı coğrafyamızda, nasıl bir devrimcilik ve öncülük yapılması gerektiğinin değerli bir örneği oldu. Dersim’liydi. Dersim’in acı ve öfkesini bilincinde ve öncülüğünde büyütmesini bilerek yaşadı ve son nefesine kadar mücadele etti.

Tohum olup çoğalarak her kuru toprağı yeşertecek birer fidana dönüşen tüm yoldaşlarımız gibi Sinan Dersim de kavgamızda yaşayacak, mücadele mirası onurla dalgalandırılacaktır” denildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu