Güncel

ŞIRNEX | “Bu halk Taybet Ana’nın yazmasını yerde bırakmadı”

Şirnex’ten HDP’nin çıkardığı üç vekilden biri olan Avukat Hüseyin Kaçmaz “Biz zorbalığa ve zulme hiçbir zaman teslim olmadık. Bu halk Taybet Ana’nın yazmasını yerde bırakmadı” dedi.

H.Merkezi: Kent direnişleri sırasında devletin abluka ve saldırıları ile yıkılan Şirnex, 24 Haziran seçimleri vesilesiyle bir kez daha ayakta olduğunu ve devletin haksız savaş politikalarına karşı direnişte vazgeçmediğini gösterdi.

Seçim öncesi çalışmalarda da oldukça coşkulu bir şekilde hazırlanan Şirnex, oyların yüzde 70.25’ini alarak, 3 vekil çıkardı. HDP bir vekilliği ise Cumhur İttifakı’nın toplam oy oranları nedeniyle AKP’ye kaptırdı. HDP’den milletvekili seçilen Avukat Hüseyin Kaçmaz, Yeni Özgür Politika’ya kentten çıkan sonuçlar hakkında konuştu.

“Botanlılar baskı ve zulme boyun eğmeyeceğini tekrar gösterdi”

AKP-MHP ittifakının tüm baskılara ve devlet imkanlarını kullanmasına rağmen kentten istediği sonuca ulaşamadığının altını çizen Kaçmaz, partisinin tutuklu binlerce yöneticisine işaret ederek, “Halk partisine sahip çıktı” değerlendirmesinde bulundu. 2 yıl önce ilan edilen “sokağa çıkma yasağı” sürecinde kent genelinde yaşanan acıları hatırlatan Kaçmaz, “Botanlılar baskı ve zulme hiçbir zaman boyun eğmeyeceğini tekrar gösterdi’’ ifadesini kullandı.

“Taybet ananın yazmasını yükseklere çıkarmak için…”

Halkın HDP’ye sahip çıkarak, AKP’nin savaş politikalarına yanıt verdiğine dikkat çeken Kaçmaz, kendileri için yeni bir mücadele döneminin başladığını dile getirdi.

Meclis dışında mücadelelerini her yerde sürdürerek, halkın taleplerine yanıt vermeye çalışacaklarını vurgulayan Kaçmaz, Silopi yasağı sırasında 7 gün boyunca cansız bedeni yerde kalan Taybet İnan’ı hatırlatarak, “Biz zorbalığa ve zulme hiçbir zaman teslim olmadık. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu halk Taybet Ana’nın yazmasını yerde bırakmadı. O yazmayı daha da yükseklere çıkarmak için bizi görevlendirdi” şeklinde konuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu