Emek

İSKOOP işçileri iş bıraktı

H.Merkezi: Sosyal-İş üyesi İstanbul Eczacılar Kooperatifi(İSKOOP) işçileri işverenin sendika düşmanı tavrına karşı iş bırakma eylemi yaptılar. İşçiler kooperatifin İstanbul’da bulunan merkezinde ve şubelerinde iş bıraktılar.

İşçiler, İstanbul Eczacılar Kooperatifi yönetiminin sendikaya üye işçiler üzerinde tehditlerle, şantajlarla baskı oluşturarak sendikadan istifaya zorlandığı, istifa etmeyenleri ise işten atmakla tehdit ettiği ve bu nedenle iş bırakma eylemi yaptıklarını söylediler. Daha önce de sendikanın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan aldığı çoğunluk belgesine itiraz eden İSKOOP’un, son haftalarda işçiler üzerindeki baskıyı arttırdığı belirtildi.

İşverenin baskılarına ve yetki itirazına karşı daha önce de çeşitli eylemler yaptıklarını kaydeden İSKOOP çalışanları, geçtiğimiz hafta 3 sendikalı işçinin işten atıldığını ve bu duruma sessiz kalmamak için, geçtiğimiz pazar günü yapılan Temsilciler Kurulu toplantısında 3 saatlik iş bırakma eylemi yapılması kararı aldıklarını söylediler. Bu karar doğrultusunda iş bırakma eylemi, İstanbul Merkez ve kooperatifin İstanbul’daki şubelerinde saat 09.00’da başlatıldığı ve eyleme yüzde 90’ın üzerinde bir katılım sağlandığı belirtiliyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu