Güncel

Soğanlı şölen çalışmaları

 

Yaklaşık bir ay öncesinde toplantılarla ve ilişkileri toparlamak üzerinden başlattığımız çalışmaları devam ettiriyoruz. Soğanlı, Güngören, Bağcılar, Yenibosna, İkitelli, Esenler, Zeytinburnu, Halkalı, Küçükçekmece semtlerinden oluşan bölgemiz için 2000 civarında davetiye aldık. Tohum Kültür Merkezi’nin 95-2007 süreci içerisinde Soğanlı’da bulunmasından kaynaklı Soğanlı ve çevresindeki semtlerin önemi ayrı bir yerde duruyor. Tohum faaliyetinin sonlandırılmasından sonra semtte düzenli bir faaliyetimizin bulunmamasına rağmen çevremizdeki insanlarda etkinliğin etkilerinin başladığını söyleyebiliriz. Tohum pratiğinin Soğanlı’daki ve çevre semtlerdeki binlerce insanı etkilediğini, binlerce insanda hareketimiz nezdinde sempati uyandırdığını söylemek abartı olmaz.

Yaratılan bu etkinin sorumluluğu ve öneminden kaynaklı Soğanlı’yı merkez alarak düzenli olarak bölge toplantıları gerçekleştiriyoruz. Bu toplantılara eskiden Tohum’da faaliyet yürütmüş, Tohum’a emek harcamış gençlerden Tohum sürecine katkı sunmuş ve bir şekilde bizimle bağı olan tecrübeli insanlara kadar onlarca kişi geldi. Yine de şimdilik yeterli durumda olmadığımızı söyleyebiliriz. Şölen faaliyetini yürütecek çevreyi genişletmek adına pratik adımları atmaya başladık.

Öncesinde çeşitli esnaf gezileri yapıldı, bu esnaflara davetiyeler dağıtıldı. 29 Eylül günü afiş çalışması yapıldı. İlk önce bir polis ekibi geldi ve iznimizi sordu. Durumu anlattıktan sonra afişlemeye devam ettik. O ekibin yaptığı anonstan gelen başka bir ekip de bize GBT attı ve iznimizi sordu. Daha sonra cezai yaptırım uygulayabileceğini ama inisiyatif kullanıp şimdilik bir ceza vermeyeceğini, afişlemeyi sonlandırmamızı istedi. Ardından biz de mahallenin çeşitli yerlerine afişlemeler yaptık. 30 Eylül günüde iç mekan afişlerimizle bölgede bulunan esnafları dolaşarak şölene çağırdık. (Soğanlı’dan Partizan okurları)

Ayrıntılar ve araç kalkış yerleri için tıklayınız:

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu