GüncelManşet

(Son Dakika) Erzingan’da saldırı

H. Merkezi: Erzingan’da 3. köprüye Yavuz Sultan Selim isminin verilmesini ve Taksim Gezi Parkı protestolarına yönelik polis saldırısını protesto etmek amacıyla biraya gelen ve aralarında Partizan ile PSAKD’nin de bulunduğu kurumlara polis saldırdı. Aralarında bir Partizan okurunun da bulunduğu en az 4 kişi gözaltına alınırken, Cumhuriyet Mahallesi Cemevi’ne de gaz bombası atıldı.

 

Partizan okuru gözaltında

Erzingan’da 3. köprüye “Yavuz Sultan Selim” isminin verilmesini protesto etmek için bir açıklama düzenleyen Partizan ve PSAKD, Taksim Gezi Parkı protestolarına yönelik saldırıların ardından eylemin içeriğini değiştirerek bu saldırıları da protesto etmek istedi.

Çarşı merkezinde biraraya gelen yüzlerce kişi açıklamanın ardından yürümek isteyince polis tarafından saldırıya uğradı. Aralarında Partizan okuru Çetin Kirsiz’in de bulunduğu en az 4 kişi gözaltına alınırken, saldırının 2 saatten fazla sürdüğü öğrenildi.

 

Cemevine gaz bombası

Saldırının ardından Cumhuriyet Mahallesi Cemevi önünde tekrar bir araya gelen kitle, burada gözaltıların serbest bırakılması için eylem yaptı. Buraya da saldırıda bulunan polis, cemevinin içine gaz bombası attı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu