Güncel

(Son Dakika) Esenyalı’da binlerce kişi sokakta

H. Merkezi: İstanbul Pendik’e bağlı Esenyalı mahallesinde Gezi Parkı direnişine destek vermek ve son zamanlardaki baskı politikalarına dur demek isteyen yüzlerce insan saat 19:30’da Topuz Market önünde toplandı.

Yaklaşık 700 kişilik bir kitle buradan sloganlarla yürüyüşe geçti ve Ahmet Yesevi, Fatih son olarak da Esenyalı mahallelerinden geçerek Esenyalı köprüsünden E-5’e giden hatta bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Yürüyüş sürerken katılım yoğunlaştı ve kitle yaklaşık 2 bin kişiye ulaştı. “Tayyip İstifa”, “Faşizme Karşı Omuz Omuza” ve “Her yer Taksim, her yer direniş” sloganlarının atıldığı yürüyüşte kadın ve gençlerin katılımnın daha yoğun olması dikkat çekiciydi.

 

Bir kişi yaralı

Yürüyüş dönüşünde Cumhuriyet Caddesi üzerinde (Pazarbaşı) sloganlarla ilerleyen kitlenin üzerine araç süren bir sivil faşist, arabasıyla 1 kişiyi yaraladı.

Halkın büyük tepkisini çeken bu olaya karşı halk da aracın camlarını kırdı ve aracı tekmelendi. Fakat sivil faşist kaçmayı başardı.

Araç gittikten sonra “Faşizme karşı omuz omuza” sloganı büyük bir öfkeyle atıldı ve “Tayyip istifa” sloganları yinelendi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu