Güncel

(Son Dakika) Kızılay’ı ele geçiren kitle TBMM’ye yürüyor

Ankara: İstanbul Taksim Gezi Parkı için başlayan çatışmaların, Ankara’ya da yayılmasının ardından dün akşam saatlerinden beri eylemler sürüyor.

Bugün öğle saatlerinde Güvenpark’ta biraraya gelen binlerce kişiyi ablukaya alan polisler, tazyikli su ve gaz bombalarıyla saldırdı.

Kızılay Meydanı’na çıkan bütün yollar zırhlı araç ve çevik kuvvet ekiplerince kapatıldı. Öte Yandan Kızılay’daki çatışmlara destek olmak için Abidin Paşa Caddesi’nden yürüyüşe başlayan kitlenin Kızılay Meydanı’na ulaşması ile çatışmalar büyüdü. Yollarda barikatlar kuran kitle yoğun gaz bombalarına rağmen caddeleri terk etmeyerek, eylemlerini sürdürüdü.

Sık sık “Hükümet istifa”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Her yer Taksim her yer direniş” sloganlarının yükseldiği Ankara sokaklarında, polislerin çaresizliği ise gözlerden kaçmadı. Polisleri ablukaya alan binlerce kişi, polisleri taş yağmuruna tutuyor. Adeta hayatın durma noktasına geldiği Ankara’da şehir içi otobüsler ve metrolar servis dışı kaldı.

Çatışmaların yoğunluklu yaşandığı Ziya Gökalp Caddesi’nde hemen hemen her yaştan ve her görüşten yurttaş gazdan korunmak için yüzlerini kapatarak hem slogan atıyor hem de polislere karşı direniyor.

Polis barikatlarının yıkıldığı Ankara sokaklarında muhabirimizin verdiği bilgiye göre kitle Kızılay Meydanı’na girmey başardı ve buradaki hakimiyeti sağladı. B,nlerce kişinin direndiğini belirten muhabirimiz., Kitlenin şuan TBMM’ye doğru yürüyüşe geçtiğini belirtti.

[widgetkit id=128]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu