GüncelManşet

(Son Dakika) Taksim savaş alanı!

İstanbul: Gezi Parkı için yapılan eylemlere sabah saatlerinden itibaren saldırmaya devam eden polis, Taksim Meydanı’nda oturma eylemi yapmakta olan kitleye saldırdı. Aralarında milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu’nun da bulunduğu çok sayıda kişinin yaralandığı gelen bilgiler arasında. Çatışmalar ara sokaklarda sürüyor.

 

Oturma eylemine saldırı

Bugün sabah saatlerinden itibaren Taksim Gezi Parkı için eylem yapanlara yönelik saldırı Divan Otel önünden başlayan bir yürüyüşle protesto edilmiş, kitle meydana gelerek burada oturma eylemi yapmıştı.

Oturma eylemi sırasında pankart açan DİSK, eyleme katıldı. Sendika yöneticilerinin konuşması sırasında çok yoğun bir şekilde gaz ve tazyikli su ile saldıran polis kitleden çok sayıda kişinin yaralanmasına neden oldu.

 

taksim savas alani2Önder yaralandı

Saldırılarda BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in sırtına gaz bombası isabet etti. Ağır yaralanan ve gazdan da yoğun bir şekilde etkilenen Önder, aralarında DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu’nun da bulunduğu çok sayıda yaralı ile birlikte hastaneye kaldırıldı.

 

Metro seferleri durduruldu

Yoğun gazdan etkilenen kitle korunmak amacıyla Taksim Metrosu’na giriş yaptı. Ancak buraya da gaz bombası atan polis, metro seferlerini de engelleyerek kitlenin çatışma alanından uzaklaşmasını engelledi.

 

Ara sokaklarda çatışmalar sürüyor

Saldırının ardından ara sokaklara giren kitle burada panzer ve akreplerle kendilerine yönelik saldırıya taş ve sopalarla karşılık vererek çatışmaya başladı.

Muhabirimizin verdiği bilgiye göre Gümüşsuyu, Sıraselviler, Tarlabaşı, İstiklal Caddesi, Elmadağı sokaklarını savaş alanına çeviren çatışmalar Beşiktaş’a kadar sıçradı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu