Manşet

Taksim Meydanı’nda miting tüm coşkusuyla devam ediyor.(son dakika)

H.Merkezi: Taksim Dayanışması’nın çağrısıyla yüz binlerce kişi, Harbiye, Tarlabaşı, İstiklal Caddesi ve Gümüşsuyu’ndan Taksim’e akan kitle sıklıkla “Her yer Taksim her yer direniş”, “İstanbul bizim, Taksim bizim” sloganları atıyor.

Bandista’nın sahneye çıkmasıyla beraber alandaki coşku artmış durumda.

Bandista’nın ardından polis saldırısında yaşamını yitiren Abdullah Cömert ve Mehmet Ayvalıtaş için saygı duruşu yapıldı.

Daha sonra mimar Mücella Yapıcı, Taksim Dayanışması adına açıklama yaptı. Yapıcı, Nazım Hikmet’in “Ben bir ceviz ağacıyım Gülhane Parkı”nda şiirini Gezi Parkı’na uyarlayarak konuşmasına başladı: “Ben bir ceviz ağacıyım Gezi Parkı’nda/ Ne sen bunun farkındasın ne de polis farkında” dedi. Ardından da şunları söyledi;Taksim’de genci, yaşlısı, kadını, Türk’ü, Kürt’ü, Ermenisi, Alevi’si, Sünni’i, inançlısı, inançsızı, taraftarlarıyla bir halkın direndiğine dikkat çeken Yapıcı, “Taksim’den çıkan bu örnek, dünya için önemli bir örnektir

Hükümetin “Çapulcu bunlar” sözlerini hatırlatan Yapıcı, “AKP nihayet her şeyin farkında. Milyonlar olduğumuzu anladı. Bu işin AKP’liler ile AKP karşıtları arasında olmadığını fark etti” dedi.

Miting Yapıcı’nın konuşmasıyla beraber alandan sloganların daha da yükselmesi ve tüm coşkusuyla devam ediyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu