Emek

Sosyal-İş MESAM’da grev kararı aldı

H. Merkezi: Sosyal-İş İstanbul Şubesi yapılan TİS görüşmelerde anlaşma sağlanamaması üzerine 3 Haziran’da greve gideceklerini açıkladı.

Sosyal-İş İstanbul şubesi dün (7 Mayıs) günü yaptıkları basın açıklaması MESAM (Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) ile beş aydır süren görüşmelerde ücret ve sosyal haklarla ilgili maddelerde anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı aldıklarını duyurdu.

Sosyal-İş İstanbul Şube Sekreteri Mahsun Turan sekreteri yaptığı açıklamada dört yıldır MESAM’da örgütlü oldukları ancak son dönem TİS görüşmelerinin tarihinin 30 Haziran 2012’de bittiğini, geçen süreçte birçok hak garbının yaşandığı belirtti. Turan açıklamasında, “MESAM işverenliği bu haksız ve hukuksuz mağduriyeti gözeterek telafi etmek bir yana, yasal olarak Temmuz 2012’den itibaren yürürlüğe girmesi gereken toplu iş sözleşmesi için Ocak 2013’ten itibaren geçerli olacak bir zam teklif etmiş ve toplu iş sözleşmesinin süresini de 1 yıl ile sınırlandırmak istemiştir” dedi. MESAM’ın geçerli zam teklifi ve sosyal haklarda da herhangi bir artışın önerilmediğini dile getiren Turan, “Haklı, makul, karşılanabilir taleplerimize olumlu yanıt verilmediği takdirde grev kaçınılmaz bir seçenektir” diyerek grev kararlarını açıkladı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu