Emek

Sosyal-İş, Türk Eczacıları Birliği’nde grev kararını astı!

H.Merkezi: DİSK’e bağlı Sosyal-İş Sendikası Türk Eczacıları Birliği ile yürütülen görüşmelerde anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı aldı.

Sosyal-İş TEB ile yürüttüğü 5. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin tıkanması sonucu 22 Nisan’da aldığı grev kararını 24 Nisan günü TEB işyerine astı.

Sosyal-iş yaptığı açıklamada TEB çalışanlarının bugüne kadar pek çok sosyal ve ekonomik hak elde ettiğini, sendikasız ve kuralsız çalıştığı Türkiye’de örnek gösterilecek kazanımlar elde ettiğini belirtti. Açıklamada 5. Dönem toplu iş görüşmelerinde öncelikle kazanımların korunmasının öngörülüğünü, bazı taleplerde ise iyileştirmeler talep etiklerini ve kazanımlardan geri adım atmadıklarını dile getirdi.

Sosyal-İş görüşmelerin başından bu yana çalışma saatleri, kapsam, ücret zamları, sosyal izinler, sosyal yardım ve ikramiyeler, işyeri kurulu, cumartesi çalışması, ihbar, yıllık ücretli izin maddelerinde sözleşmendin altında teklifler sunmuş bazı maddelerin tamamen kaldırılmasını talep etmişti. Ancak görüşmeler boyunca anlaşma sağlanamayınca 22 Nisan’da aldıkları grev kararını 24 Nisan’da Türk Eczacılar Birliği’ne astıklarını belirtti.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu