GüncelManşet

İsrail’in ateşkesi ancak 2 saat sürdü

 

H. Merkezi: İsrail ve Filistin arasında bu sabah saat 08.00’de ilan edilen 72 saatlik ateşkes, yalnızca 2 saat sürdü. 

İsrail’in Refah kentine düzenlediği saldırıyla ateşkesi bozmasından bu yana yapılan saldırılarda en az 35 Filistinliyi öldürdü. Yoğun bombardıman altındaki kente ambulanslar giremiyor. Saldırının ardından Hamas ateşkesi bozan İsrail’e karşılık olarak İsrail’e roket fırlattı.

İsrail’in Refah ve Cuhur El-Dik bölgelerinde topçu ateşleri gerçekleştirdiğini, Cebel El-Ras bölgesinde ise hava saldırısı düzenlediğini belirtti.

 

ABD’nin rolü takdir ediliyor
İsrail ordusunun 72 saatlik ateşkes ilanından yaklaşık 2 saat sonra, Refah kentinin doğusuna düzenlediği topçu saldırısında 4 Filistinli hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var.

Türkiye ve Katar’ın ateşkes ilanından sonraki yorumu, “Memnuniyetle karşıladık” şeklinde olmuştu. İki devlet yetkilisi ayrıca “ABD ile koordinasyon halinde yürüttükleri ortak çabalarının bir ölçüde doğrudan bir sonucu olarak ortaya çıkan bu yeni sürecin başlatılmasına katkıda bulunmuş olmaktan memnuniyet duyuyoruz” sözleriyle aynı zamanda İsrail’e yoğun silah desteğinde bulunan ABD’nin rolünü takdir ettiklerini söyledi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu