Güncel

İstanbul HDP polis baskılarına tepki gösterdi

H. Merkezi: Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Örgütü, üye ve yöneticilerine yönelik tehdit, şantaj, taciz ve ajanlaştırma politikasına tepki göstererek bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

İHD İstanbul Şubesi’nde düzenlenen toplantıya HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Doğan Erbaş, il yöneticisi Turan Aslan, Avukat Selin Demirel ve İHD İl Yöneticisi Mesut Çakan katıldı.

 

“Aynı kararlılıkla görevlerimizi yapmaya devam edeceğiz”

Toplantıda söz alan Erbaş, baskı ve tehditlerin kendilerini yıldıramayacağını vurgulayarak, asla boyun eğmeyeceklerinin altını çizdi. Erbaş sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “İki gün içinde Meclis’teki vekillerimize yönelik gerçekleştirilen fiili saldırılar, sokaklarda da faşist linç güruhları, polis baskısı, ajanlaştırma girişimleri şeklinde kendini göstermekte. Psikolojik baskının, korkutma ve sindirme politikaları amacına ulaşamayacak. Aynı kararlılıkla görevimizi yapmaya devam edeceğiz.

Polis tarafından tehdit edilen Turan Aslan ise, 26 Nisan günü bankadan çıkarken kimliklerini göstermeyen şahısların yolunu kestiğini bildirerek, “Yolumu kesenlere kimlik sorduğum halde göstermediler ve beni ısrarla bir yerlere götürerek konuşmaya zorladılar” diye konuştu. Kişiler tarafından tehdit edildiğini vurgulayan Aslan, “Gitmeyi reddettiğimde ‘ailenin hepsini tanıyoruz, takip ediyoruz. Hepsinin bilgileri elimizde’ şeklinde tehditlerde bulundular” dedi.

Son olarak bir konuşma yapan Avukat Selin Demirel ise, olaya ilişkin Pazartesi günü suç duyurusunda bulunacaklarının bilgisini vererek, sürecin takipçisi olacaklarını vurguladı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu