Manşet

İstanbul Newroz coşkusuyla ısınıyor

İstanbul: Sabahın erken saatlerinden itibaren Kazlıçeşme’yi doldurmaya başlayan yüz binler, arama noktalarında yaşanan izdiham nedeniyle barikatları yıkarak alana giriyor. Mart’ın en soğuk günlerini yaşan İstanbul, yüz binlerin direnişiyle ısınıyor!

Demirci Kawa’nın, zalim hükümdar Dehaq’a karşı başlattığı direnişin adı olan Newroz, serhildanların ve zılgıtların günü olmaya devam ediyor.

Sabahın erken saatlerinden itibaren Kazlıçeşme’ye yol alan ve aralarında, Partizan’ın bileşeni olduğu, HDK’nin de bulunduğu devrimci, demokrat ve yurtsever kurumların öncülük ettiği Newroz mitingine katılan yüz binlerin slogan ve zılgıtlarla alana girişi sürüyor.

 

Barikatlar yıkılıyor

istanbul newroz coskusuyla isiniyor2Girişler sırasında yaşanan izdiham nedeniyle halkın barikatları yıkarak alana giriş yapmaya başladıkları görüldü. “Balkanlar’dan gelen soğuk havanın etkisi altına giren” İstanbul, bu soğuk gününde yüz binlerin coşkusuyla ısındığını söyleyebiliriz.

Alana girişler sürerken Newroz Tertip Komitesi kitleyi selamlayarak mitingi başlattı. “Barış” ve “müzakere” taleplerinin onurlu bir şekilde yerine getirilmesini istenilen açılış konuşmasının ardından Grup Emeğe Ezgi sahne aldı.

Barış Annelerinin ön planda olduğu kitle coşkuyla halay çekiyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu