Güncel

İstanbul’da Caferi Camisi Kundaklandı!

H.Merkezi: Selefi Cihatçı örgüt IŞİD’ın Musul’da şii cami ve türbelerini yıkmasının ardından, İstanbul Esenyurt’ta da Caferilere ait bir camii kimliği belirsiz kişilerce kundaklandı.

Yangın gece 2.00 sularında gerçekleşirken; caminin içerisinde bulunan kütüphane bölümünü ateşe veren şahıslar, daha sonra minberin bulunduğu alanı da ateşe vererek olay yerinden kaçtı. Yanan camiye gelen itfaiye ekipleri alevleri kontrol altına alarak yangını söndürdü. Yangın sonrasında cami içerisinde ve kütüphane bölümünde büyük maddi hasar oluştu.

Olay ile ilgili olarak konuşan Muhammediye Camii İmamı Hamze Aydın; “10 gün önce biri geldi ve bizle tartıştı. ‘Siz taşa, toprağa tapıyorsunuz. Bu taşlarınızı yıkacağız, yok edeceğiz’ şeklinde bizi tehdit etti. Biz bu durumu emniyete bildirdik. Aradan 10 gün geçti. Saat 02.00 sıralarında camiye geldiler ve kütüphaneyi ateşe verdiler. Bizler şu yaptı ya da bu yaptı diyemeyiz. Kimler olduğunu bilmiyoruz. Türbelere ve şefaate karşı olan birisi bunu yapan. Bizleri kabullenmeyen birisidir. Bizden değilsiniz ve yaşama hakkınız yok gibi şeyleri söyleyen bir insanı sizlere havale ediyorum” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu