Gençlik

İstanbul’da kampanya çalışmaları devam ediyor

Biz İstanbul YDG olarak “Tutsak Öğrencilere Özgürlük” kampanyamız kapsamında Bakırköy, Taksim ve Kadıköy’de açtığımız stant çalışmalarımıza hız verdik. “Tutsak Öğrencilere Özgürlük” yazılı pankartlarımız, YDG flamalarımız, dergimiz ve imza föylerimiz aracılığıyla halkımızla buluştuk.

Taksim

17 Nisan Salı günü saat 15.00’te Galatasaray Lisesi önünde masamızı açtık. Sesli ajitasyonlar eşliğinde kampanyamızın içeriğinden bahsettik. İnsanların kampanyamıza olan ilgisi büyüktü. Yüzlerce imzanın yanısıra bildiri ve dergi dağıtımımızı da gerçekleştirdik. Dergimizin dağıtımını kampanyayla birleştirdiğimizde kısa sürede ciddi dağıtımlar gerçekleştiğini gördük. Çalışmalarımız yaklaşık 3 saat sürdü.

Bakırköy

* 19 Nisan Perşembe günü Bakırköy Meydanı’nda saat 16.00’da masamızı ve pankartımızı açtık. Kitlesel olarak katıldığımız çalışmamızda sesli ajitasyon eşliğinde kitlemize kampanyamızı anlattık. Halkımızın ilgisi bizi hem umutlandırdı hem de standımıza daha fazla materyalle gitmemiz gerektiğini öğretti. Yaklaşık bir saat içerisinde 50’ye yakın dergi dağıttık. Yüzlerce imzanın toplandığı stant çalışmamıza saat 18.00 civarında son verdik. Birçok genç arkadaşın bizimle iletişime geçmek istemesi bizim bir sonraki faaliyetimize daha coşkulu katılmamızı sağladı.

* 26 Nisan Perşembe günü Bakırköy Meydanı’nda standımızı açtık. Sesli ajitasyon ve bildirilerimizle kitleye gittik. İnsanların “Bravo gençler arkanızdayız, doğru şeyler yapıyorsunuz” şeklinde olumlu tepkileriyle karşılaştık. İmza veren insanların çevreden geçenlere “Siz de bir imza atın, gençlere destek olmak lazım” gibi çağrıları bizleri sevindirdi.

Kadıköy

21 Nisan Cumartesi saat 15.00’te Kadıköy İskelesi’nde standımızı açtık. Sivil polislerin tacizlerine rağmen yoğun bildiri dağıtımı yaptık ve imza topladık. Dergimizi burada da halk gençliği ile buluşturduk ve birebir sohbetlerle insanlara kampanyamızı anlattık. Yaklaşık iki saat süren faaliyetimizin sonrasında Sarıgazi Liseli YDG’nin düzenlediği “Tutsak Öğrencilere Özgürlük” yürüyüşüne katıldık.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu