Manşet

İstanbul’da kampanya çalışmaları…

İstanbul’da kampanya çalışmaları 1 Mayıs’ın ardından kaldığı yerden devam ediyor. 1 Mayıs’ın kızıllığından aldığımız coşku ile kampanya faaliyetimize aynı dinamikle devam ediyoruz.

8 Mayıs salı günü saat 17.00’ de Taksim Galatasaray Lisesi önün de standımızı açarak ajitasyonlar eşliğinde imza toplayarak kampanyamızı halka anlattık. Beraberin de dergi dağıtımımızı da gerçekleştirdiğimiz standımız kitlenin ilgisini çekti. Ve birçok imza topladığımız stant çalışmamıza 19.00 da son verdik.

10 Mayıs Perşembe günü Bakırköy Meydanın da “tutsak öğrencilere özgürlük” şiarı ile standımızı açarak imza topladık. Halkın ilgisi oldukça yüksekti. 100’ü aşkın imza topladığımız standımız da dergimizin dağıtımını da gerçekleştirdik.

(İSTANBUL YDG)

Gazi mahallesi…

11 Mayıs Cuma günü de her Cuma yaptığımız gibi Gazi mahallesin de bulunan Şair Abay Lisesi önün de standımızı açtık. Kitleye 600’ den fazla tutsak öğrencinin bulunduğunu anlatarak imza topladık. Önce ki stantlarımız da tanışmış olduğumuz birçok gencin masamıza tekrar gelerek bizimle sohbet etmeleri oldukça sevindiriciydi. Bu durum kampanya faaliyetimiz deki ısrarcılığın önemini bize bir kez daha gösterdi. Saat 12.00’ de başlayan stant çalışmamıza 17.30’ da okulun dağılması ile son verdik.

(GAZİ MAHALLESİ YDG)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu