Güncel

İstanbul’da yürüyüşe polis saldırısı(Son Dakika)

İstanbul: Açlık grevindeki tutsakları ve taleplerini sahiplenmek  ve kamuoyuna duyarlılık çağrısı yapmak amacıyla BDP İstanbul İl Örgütü tarafından saat 13:00 Sütlüce’de bulunan AKP İl Başkanlığı’na yapılacak olan yürüyüşe binlerce kişi katıldı.

Aralarında Partizanında bulunduğu devrimci, ilerici güçlerle birlikte yürüyüş öncesi Sibel Yalçın Parkı’nda bir araya gelen kitle, burada sloganlar eşliğinde açlık grevlerine destekte bulunurken  ve hemen tüm bölgelerde yürüyüşlere yönelik saldırıları da teşhir ediyorlar. Mahalle’de esnaf kepenk kapatırken eczane ve fırınlar kepenklerini yarı şekilde kapattılar.

Her geçen saat kitlenin artmasına tahammül edemeyen kolluk güçleri mahalleye girişleri panzerlerle kapatmaya çalışıyor. Kitlenin mahalle içine akmasını engelleyemeyen  kolluk güçleri kitleye tazyikli su ve gaz bombaları ile saldırdı.

Sibel yalçın Parkı’nda bulunan direniş çadırına ise yoğun biçimde gaz bombası atıldı. Muhabirimizin bildirdiğine göre şu an Okmeydanı’nın tüm ara sokaklarında çatışmalar aralıksız devam ediyor. Kitle polis saldırısına karşı barikat kurarak direniyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu