Dünya

Stuttgartta 15 Temmuz kutlamasına protesto

Stuttgart Schlossplatz'da AKP’nin düzenlediği 15 temmuz kutlamalarına karşı Alman anti-faşistlerin spontane bir eylem geliştirdi.

 H.Merkezi: Stuttgart Schlossplatz’da AKP’nin düzenlediği 15 temmuz kutlamalarına karşı Alman anti-faşistlerin spontane bir eylem geliştirdi.

Antifaşist hareket giderek Almanya ve Avrupa da çeşitli taktiklerle etki artırmaya karşın Türkiye faşizmine ve uzantılarına karşı sessiz kalmamakta ve etkinlik çabalarının karşısına çıkmaktadır.

Stuttgart ta bugünkü kutlamalar ve karşısında geliştirilen antifaşist tepki, yer yer gözaltına neden oldu. Antifaşist gençlerin faşistlerle girdiği tartışma ve kavgalar meydana geldi ve yaralananlar oldu.

İslamcı faşist kliklerin çıkar ortaklığının bitmesi sonucu 15 Temmuz’da sahnelenen karikatür bir askeri darbe girişimi sonrası faşist diktatör Recep Tayyip Erdoğan, bir karşı darbeye dönüştürdü.

Fethullah kliğini bahane ederek devrimci demokratik kesimlere kadar uzanan bir tutuklama, el koyma, işten atma ve teşhir kampanyası ile iktidarını iyice pekiştirmiş ve 15 temmuz darbe girişimini “allahın bir lütfü”na çevirerek hem yük haline gelen partnerinden kurtulmuş hem de uzun vadede önündeki gerçek muhalefet güçlerini tırpanlama fırsatı haline getirmiştir.

Ve bu zaferini kutlama adına ülke içi ve dışında toplum üzerindeki baskı mekanizmasının propaganda materyali ve kitlelerdeki her şeye muktedir lider algısını olarak kullanmaktadır. Avrupa’nın çeşitli yerlerinde de demokratik hak ve özgürlüklerini, faşizmin kitle manüpülasyonu için kullanan AKP iktidarı, çeşitli kurumlaşmalar ve illegal çetelerle devrede oldukları yeni yasaklanan Osmanen Germania adlı suç şebekesinin operasyonlarından bilinmektedir.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu